Tupac Amaru Shakur (16 czerwca 1971 - 13 wrzesnia 1996)

urodził się w NY , 16 czerwca 1971 r. Jego matka Afeni Shakur (członkini gangu "black panters") , w trakcie ciąży odsiadywała wyrok. Dwa m-ce przed narodzinami Paca wyszła na wolność. Amaru dorastał w cięzkich warunkach. Jego matka w pewnym okresie była uzależniona od narkotyków. 2pac wraz z matką często się przeprowadzali. W Bultimore, Pac zaczyna tworzyć jako "MC New York". Dopiero w Marin City w San Francisco Bay Area, Amaru poznaje życie uliczne, prawdziwy RAP. Zaczyna swoje "THUG LIFE" ... W krótce dołącza do grupy Strictly Dop.


W 1990r. 2pac nagrywa płytę "This Is an E.P. Release" z grupą Digital Underground. Zaraz po tym staje sie on jej członkiem. W kolejnych latach 2pac nagrywa 12 albumów, z czego dziewięć zdobyło miano platynowej lub złotej płyty. Nagrał on także 6 filmow, między innymi : Poetic Justice, Juice, GridLock`d i Gang Related. W 1994 Tupac zostaje aresztowany za nielegalne posiadanie broni oraz Marihuany. Jego 'bandyckie życie' trwa dalej. Odsiaduje w więzieniu kare 10 dni za pobicie, po czym zostaje oskarżony o zabójstwo 2 policjantow. Zostaje uniewinniony. 7 wrzesnia dwóch nastolatków z Milwaukee zabija policjanta cytując słowa Amaru z inspiracją "Souljah Story". 30 listopada Pac zostaje pobity i postrzelony. Naszczęście wychodzi z tego cało, nagrywa kolejne płyty ...

7 wrzesnia, w Las Vegas Tupac opuszcza walkę bokserską (Mike'a Tysona z Bruce'm Seldonem) razem z Suge Knight'em. Podjeżdza do nich biały Cadilac z 4 pasażerami, padają cztery strzały w kierunku Tupac'a.

  13 wrzesnia 1996 roku o godzinie 16.03 TUPAC AMARU SHAKUR umiera. Jego ciało zostaje skremowane.

  Zaraz po śmierci rapera, jego matka zakłada wytwórnię Amaru Records, która wydaje podwójny album R U Still Down. Znajdują się na nim stare , nieopublikowanme wczesniej utwory Tupaca ...

Zagadka śmierci


Tupaca Shakura do dzisiaj pozostała nie wyjaśniona. Doszło do niej w związku ze słynną wojną gangów z zachodniego i ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. 2pac nie chciał się do niej mieszać, jednak... czasami nie jest to łatwe. Niektóre gangi wyznają zasadę "Kto nie z nami, ten przzeciw nam". Zarówno jedni , jak i drudzy patrzyli na rapera złym okiem.

Sytuację 2paca jeszcze bardziej pogorszyła jego przeprowadzka z Nowego Jorku do Los Angeles. A on, jakby nie zdawał sobie sprawy z napięcia sytuacji, jeszcze bardziej ją zaognił, przyznając się publicznie do romansu z żoną Notoriusa B.I.G. (jego prawdziwe nazwisko: Christopher Wallace). Jakby chciał umyślnie kogoś sprowokować.

Gdy 2paca zamordowano, domniemywano, że mogła to być zemsta wściekłego Notoriusa. Zwłaszcza, że w niedługim czasie po śmierci 2paca on również zginął (teraz sądzono, że przyjaciele rapera pomścili jego śmierć).

Jak było naprawdę?!
Tego raczej NIGDY się nie dowiemy ... Rest In Peace