Marshall Bruce Mathers III (Eminem)


urodził się 17.X.1972 w Kansas City. Osobą która go wprowadziła w świat muzyki RAP (Hip Hop) był jego wuj Ronnie. Gdy Eminem był mały puszczał mu Breakin' i "2 Live Crew". Po śmierci wuja rodzina przeprowadziła się do Detroit i tam Marshal stał się wiernym fanem LL Cool J-a. Gdy miał już jego wszystkie nagrania i gdy był jego głównym autorytetem w sprawach muzy, postanowił napisać coś co miało by skopać Cool-a. Dlatego pierwsze jego rymy (które powstały gdy miał lat 13) były właśnie w stylu jego GooRoo.


Już w gdy był w liceum jego rymy poszły w eter, gdy z dwoma koleszkami dał popis Freestyle-u w lokalnej rozgłośni. Jednym z jego pierwszych kawałków był "Male Prostitute" dzięki któremu zauważyli go miejscowi producenci "Bass Brothers". Nagrali z nim kilka kawałków dla wytwórni "Electra Records" lecz zostały odrzucone. (Obecnie ma podpisany kontrakt z wytwórnia "Interscope Records" przp.aut). Eminem Ciężka sytuacja rodzinna (matka narkomanka) oraz totalna fascynacja muzą sprawiło że nasz Hero nie skończył 9 klasy. Prezes jego wytwórni gdy dostał jego pierwsze DMA sprezentował je Dr.DRE-owi który od razu chciał z nim pracować co zaowocowało wydaniem pierwszego komercyjnego singla p.t "My name is" lecz wcześniej zajął II miejsce na olimpiadzie RAP-owej co również przyczyniło się do jego wybicia ponad szarych ludzi i stał się kimś.

Później przyszedł czas na nakręcenie clip-ów do jego albumu "Just i don't give a fuck" "My name is" "Guilty Conscience" oraz "Role model" przyniosły pieniądze i rozgłos dla nowego nie znanego na razie białego rap-era. Wraz Dr.DRE nagrali utwór do sound-tracka do "Wild Wild West-a" ("Bad guys always die") lecz mało kto o tym słyszał. DRE-owi na tyle układała się prace z Slim Shady-m że zaprosił go do pracy nad nowym albumem "2001".Razem nagrali dwa utwory "What's the difference" & "Forgot about DRE".

Eminem wypuscił drugi album "The Marshall Mathers LP". Raper może mówić o kolejnym sukcesie. Płyta jest w przeciwieństwie do poprzedniej bardziej kontrowersyjna. Eminem osmiesz na niej m.in. Will Smitha, Christine Aguilere, Britney Spears oraz kilka boys band'ów w tym N'Sync i Backstreet Boys.